autor i twórca

_______________________________________________________________________________________

 

       
        Sławomir Chowaniec urodził się w 1968 roku w Słupsku. Swoje młodzieńcze, artystyczne pasje  rozwijał pod czujnym okiem Stefana Morawskiego „Dziadka” (1926-2000), malarza, grafika, muzyka, największego animatora  kultury w Słupsku. 
 
Sławomir Chowaniec firma Amber Słupsk - bursztyn i rzeźby z bursztynu
 
          W roku 1994 rozpoczął współpracę ze słupską firmą Amber-Gallery. Wtedy też powstały jego pierwsze Rzeźby z Bursztynu. Od 2001 roku artysta rzeźbiarz współpracuje w wieloma firmami zajmującymi się obróbką bursztynu, m.in. Amber Gallery Export-Import w Lublinie, „Agat” w Słupsku, Jantar Studio w Warszawie, wykonując dla nich rzeźby z powierzonego surowca. Jego prace wielokrotnie były prezentowane podczas Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii „Amberif”, Międzynarodowych Targów Bursztynu „Ambermart” oraz Baltic Amber Festival w Hongkongu. Dzisiaj jego rzeźby w bursztynie można zobaczyć w wielu galeriach w Polsce, znajdują się również w rękach kolekcjonerów w Iraku, Kuwejcie, Chinach i Japonii.

           Firma Amber Słupsk ma w swojej ofercie różnorodne wzory, część z nich zawarto w galerii. Proponuje usługi w zakresie rzeźby z powierzonego surowca (bursztyn, inne materiały)  wg zaleceń i pomysłów klienta.  
 
 

                                                           Zapraszamy do współpracy    

 

 

 

 

 home mapa strony kontakt